Różnice między implantem a protezą zębową.


Unikamy dentystów jak ognia. Nie kontrolujemy uzębienia. Mały ból zabijamy tabletkami. Kiedy już się wybierzemy do stomatologa, ząb nadaje się do wyrwania. Tracimy zęby jeden po drugim. Ten problem dotyka większości z nas. W młodości nie zastanawiamy się nad tym, że kiedyś nie będziemy mieli nawet czym gryźć. To nie wszystko, ponieważ wraz z uzębieniem tracimy urodę. Za późno na wyrzuty, na żal po utraconym uzębieniu. Utrata zębów niestety obniża poczucie własnej wartości. Trudno prowadzić życie towarzyskie i zawodowe, mając poważne ubytki. Na szczęście jest protetyka zębowa, która odtwarza ubytki za pomocą protez zębowych i przywraca funkcję narządu żucia. Jeśli pojawia się problem, musimy jak najszybciej uzupełniać braki zębowe, bo mogą prowadzić do przemieszczania się pozostałych zębów w łuku zębowym. Dentyści z Opdent zajmujący się protetyką stomatologiczną w gabinetach stomatologicznych w Bieruniu i Lędzinach, zaproponują odtworzenie utraconych zębów lub zniekształconego uzębienia, również tego przebarwionego, nieprawidłowo ustawionego.

Z czego robione są protezy zębowe?

Protezy zębowe, czyli pospolicie zwane sztuczną szczęką rozwiązują problem. Wiele się zmieniło w tej dziedzinie, bo dawne protezy nie wyglądały przyjaźnie, szpeciły i do tego były bardzo niewygodne. Dzisiejsze protezy wykonywane są z materiałów ceramicznych, elementów z tworzyw sztucznych i metalowych. Mamy protezy osiadające, szkieletowe i nakładkowe. Protezy osiadające są najtańsze, ale niezbyt wygodne. Wykonywane z akrylu szczęki mogą być częściowe i całkowite. Natomiast szkieletowe są stabilniejsze i komfortowe, bo osadzane na zdrowych zębach, mają metalową konstrukcję. Ostatnie, czyli protezy nakładkowe, opierają się na korzeniach zębowych albo implantach. Mają specjalne zaczepy, więc mogą być stałe lub ruchome. Protezy zębowe są niestety dyskomfortem, ponieważ po każdym posiłku musimy je czyścić, a na noc zdejmować. Nutą pocieszenia jest niezbyt wygórowana cena, a nawet refundacja przez NFZ.

Jakie są zalety implantów stomatologicznych?

Implanty stomatologiczne wynalazł w 1952 r. szwedzki chirurg ortopeda i od tego czasu nikt więcej, nic lepszego nie wymyślił. Są jednym z najlepszych sposobów na uzupełnienie braków zębów. Implant jest chirurgiczną śrubą, umieszczaną w żuchwie lub w kości szczęki, więc w ciągu kilku miesięcy zrośnie się z kością. Implant stomatologiczny zastępuje korzeń usuniętego zęba. Na korzeń nakładana jest korona, co w rezultacie, zostaje odbudowany cały ząb. Wszczepienie implantów zapobiega zaburzeniu zgryzu, ponieważ po usunięciu martwych oczywiście jest luka. Puste miejsca doprowadzają do przesuwania się, sąsiadujących zębów, a z czasem zanikają nawet kości szczęki. Ten proces powstrzymują implanty, odbudowując uzębienie. Implanty, czyli sztuczne korzenie wykonywane są z tytanu, dzięki czemu są niezwykle trwałe i bezpieczne.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio