Fakty i mity dotyczące implantów zębowych


Implant zębowy jest substytutem korzenia prawdziwego zęba. Jest stosowany, kiedy dana osoba od lat nie posiada już zęba, jak i w sytuacji nagłej jego utraty. Implant wpływa na estetykę uśmiechu. Proces wszczepienia implantu jest dość prosty. Polega na tym, że w kości szczękowej wykonywany jest otwór, w który wkręcany jest implant. Po pewnym czasie regenerująca się kość szczęki zlewa się z implantem, i odnosi się wrażenie, że jest on częścią ciała. Z tą różnicą, że nie będzie odczuwany jego ból. Na implant zębowy jest nakładany implant zęba, wykonany z porcelany sztucznego zęba. Kiedy taki ząb się ukruszy, wymiana staje się zwykłą formalnością. Implanty wykonuje się z tytanu, ponieważ metal jest bardzo trwały, pozwala więc na długotrwałe użytkowanie. Znosi trud pracy szczęki, jest bezpieczny, łatwo integruje się i nie uczula.

Implanty a choroby

Implantolog, by mógł przystąpić do zabiegu, musi ocenić stan zdrowia pacjenta, z uwzględnieniem chorób obecnych i przebytych; zażywanych leków oraz posiadanych nałogów. Zabieg nie może zostać przeprowadzony, przy takich chorobach jak: nowotwór, osteoporoza, paradontoza, a także u palaczy i kobiet w ciąży. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie szczegółowych badań i oceny stanu uzębienia. Niezbędne jest usunięcie kamienia nazębnego i wyleczenie próchnicy u pacjenta, oraz zbadania kośćca szczęki. Powinien być właściwego koloru i grubości, a sama kość szczęki właściwej jakości. Konieczne jest wykonanie zdjęcia tomograficznego i pantomograficznego. Zabieg wszczepienia implantu trwa około godziny, ale zrastanie się implanta z kośćcem - osteointegracja, nawet pół roku. Implant zęba jest nanoszony, po odpowiednim przygotowaniu, czyli dobraniu kształtem i kolorem do naturalnych zębów. Poradnia stomatologiczna Opdent, oferuje Implanty typu Lodi. Jest to wszechstronne rozwiązanie przeznaczone dla protez dentystycznych utrzymanych na implantach. Rozwiązanie to wykorzystuje łączniki Locator, które w bezpieczny sposób łączą protezę z implantami. W odróżnieniu od innych łączników Locator korzysta z unikatowej, opatentowanej technologii oferując wiele korzyści, np. stabilność protezy podczas przeżuwania, możliwość regulowania siły utrzymania protezy oraz samo dostosowująca się konstrukcja dla łatwiejszego zakładania i ściągania protezy przy jednoczesnej gwarancji komfortu i bezpieczeństwa.

Fakty i mity dotyczące implantów zębowych

Implanty zębowe są wciąż najlepszą metodą uzupełnienia uzębienia. Jednak brak wiedzy na temat technologii sprawia, że krążą mity na temat implantów.

  • Fakt: Implanty zastępują naturalne zęby, ale nie bolą i są niezniszczalne. Służą wiele lat.
  • Mit: Zakładanie implantów jest bolesnym zabiegiem. Nie jest to prawdą, ponieważ pacjent przed zabiegiem dostaje znieczulenie miejscowe lub narkozę.
  • Fakt: Producenci implantów dają pacjentom wieloletnią, a niektórzy dożywotnią gwarancję.
  • Mit: Nie jest prawdą, że wszystkie implanty są takie same, bo różnią się materiałem i jakością.
  • Fakt: Implanty nie mogą być zakładane dzieciom, ponieważ można je wszczepiać osobom, które ukończyły 16 lat, czyli dopiero kiedy kości szczęki są już właściwie ukształtowane.
  • Mit: Nieprawdą jest, że można mieć uczulenie na implanty, z tego względu, że tytan jest metalem obojętnym dla organizmu ludzkiego
  • Fakt: Implant może być wszczepiony bezpośrednio po usunięciu zęba.
  • Mit: Mitem jest twierdzenie, że osoby starsze nie mogą mieć wszczepionych implantów. Wiek nie dyskwalifikuje pacjenta, ale stan zdrowia. Przed zabiegiem pacjent poddawany jest badaniom.  

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio