Dlaczego tak ważne jest, aby odbudować luki po brakujących zębach?


Z odbudowy luk po brakujących zębach płynie wiele korzyści. Braki w uzębieniu wpływają na jakość życia, utrudniają jedzenie i codzienne rozmowy. Wstawienie implantu zęba może wydawać się ostatecznością, jednak ma korzystny wpływ na zdrowie. Dowiedz się, dlatego warto zdecydować się na zabieg wszczepienia implantów.

Korzyści z odbudowania luk po brakujących zębach

Odbudowa luk w uzębieniu ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia. Zadbany, pełny uśmiech wpływa na poczucie wartości. Wiele osób po stracie zębów wstydzi się tego faktu, co utrudnia codzienne funkcjonowanie. Wstawienie implantu umożliwia odzyskanie pełnego uzębienia.

Niewątpliwą zaletą jest też wygoda. Implanty, w przeciwieństwie do sztucznej szczęki, są przytwierdzone na stałe. Dzięki temu nie będą się przesuwać ani uwierać.

Implant zęba zapobiega zanikaniu kości. Luka w uzębieniu to bardzo wrażliwe miejsce. Korzeń po straconym zębie jest narażony na dalsze uszkodzenia. Obecnie dostępne nowoczesne materiały sprawiają, że implanty łatwo się przyjmują. Są też niezwykle odporne i zwykle wystarczają do końca życia. Implanty pomagają utrzymać cały zryw w dobrej formie.

Jakie zagrożenia stwarza pozostawienie luk po brakujących zębach?

Pacjenci z lukami w uzębieniu narażeni są na szereg powikłań. Odkryte dziąsła są wrażliwe, więc łatwo o uraz i krwawienie. Brak jednego lub kilku zębów sprawia, że szczęka układa się w nieprawidłowy sposób podczas gryzienia. W dłuższej perspektywie luki po brakujących zębach prowadzą do przeciążeń żuchwy.

Kolejnym skutkiem ubocznym pozostawienia luki są zmiany w uzębieniu. Po utracie zęba, te sąsiadujące mają więcej przestrzeni niż dotychczas, przez co mogą się przesuwać. Będą też bardziej narażone na ubytki i zniszczenia mechaniczne.

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku braków w uzębieniu, jest wstawienie implantu. Wykwalifikowany zespół stomatologów chętnie udzieli wszelkich informacji na temat wykonania implantów. Bieruń i Lędziny to lokalizacje, w których obecnie działa nasza poradnia stomatologiczna. Zapraszamy do kontaktu.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio