Czym są licówki?


Chcesz wybielić ściemniały ząb? A może zakryć szparę w uzębieniu? Wybierz licówki, czyli cienkie płatki porcelany, przyklejane na przednią powierzchnię zębów. Ich grubość wynosi od 0,2 do 1 mm, dlatego są nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Jakie są wskazania do założenia licówek?

Licówki to jeden z najpopularniejszych sposobów wybielania zębów, ale nie tylko. Idealnie bowiem poprawią kształt na przykład ułamanego zęba, wydłużą go, poszerzą lub zakryją szparę między zębami. Dobrze zamaskują także trwałe przebarwienia, pęknięcia zębów czy ich starte brzegi. Chociaż  licówki to doskonały sposób na białe zęby, warto sobie zdać sprawę, że przed ich założeniem powinny być one całkowicie zdrowe, wyleczone z próchnicy i z chorób dziąseł.

Jak przebiega zakładanie licówek?

Aby założyć licówki stomatolog musi w pierwszej kolejności pobrać wyciski zębów, zgodnie z którymi modeluje kształt licówek i dobiera ich kolor. Mając przygotowany wzór, stwarza makietę. Na drugiej wizycie nasi specjaliści zakładają pacjentowi przygotowany model, bez szlifowania zębów, i pozostawiają na kilka dni. W tym czasie pacjent ma możliwość oswojenia się oraz zdecydowania, czy taki kolor i kształt licówek mu odpowiadają. Na trzeciej wizycie szlifuje się zęby, robi wycisk i wysyła go do pracowni protetycznej. Tam na jego podstawie wykonuje się licówki porcelanowe. Gdy będą gotowe, lekarz może nałożyć je pacjentowi i utwardzić za pomocą specjalnej lampy.

Jakie są zalety nakładek na zęby?

Licówki to niezwykle trwałe i estetyczne rozwiązanie. Są doskonałą metodą wybielania zębów od trójki do trójki lub od czwórki do czwórki. Podczas ich zakładania ingerencja w tkanki twarde zęba jest niewielka; w trakcie szlifowania usuwa się tylko cienką warstwę szkliwa. W wyglądzie przypominają zęby naturalne, nie będąc jednocześnie podatnymi na próchnicę, bakterie, ścieranie czy przebarwienia. Z nimi w sposób idealny odwzorujesz odcień zęba i jego fakturę.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi sposobami wybielania zębów, które oferujemy w naszej klinice oraz szerokim wachlarzem usług stomatologicznych.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio