Czy implanty zębowe wymagają wymiany?


Implanty zębowe są jednym z najczęściej wybieranych sposobów na uzupełnienie braków zębowych i przywrócenie pełnej funkcjonalności jamy ustnej. Dzięki ich budowie wyglądają jak prawdziwe zęby i dobrze je odwzorowują, co pozwala na odzyskanie komfortu podczas spożywania posiłków czy mówienia. Są one również bardzo estetycznym rozwiązaniem.

Czy implanty stomatologiczne trzeba wymieniać i z jakich powodów?

Implanty zębowe charakteryzują się dużą trwałością.  Jako że zabieg implantacji jest dosyć kosztowny, niektórzy mogą zastanawiać się, czy jest on w ogóle opłacalny.  Po umieszczeniu implantu zębowego w kości rozpoczyna się proces osteointegracji, podczas którego komórki budujące kość zębową wrastają w korzeń implantu, trwale się z nią łącząc. To powoduje, że jest on bardzo trwały i nie wymaga wymiany, pod warunkiem, że pacjent odpowiednio o niego dba i przestrzega zaleceń stomatologa.

Jeżeli nie wystąpią czynniki zewnętrzne, na które nie ma wpływu ani pacjent, ani stomatolog, to implant może pozostać w jamie ustnej nawet po tym, jak wszystkie stałe zęby wypadną. Niestety, nawet najlepszy implant będzie wymagał wymiany, jeżeli nie zostaną wprowadzone prawidłowe nawyki higieniczne. Zalicza się do nich codzienne szczotkowanie zębów, nitkowanie i płukanie ust specjalnymi płynami.

Jak dbać o implanty zębowe?

Aby implant zębowy nie wymagał wymiany, należy pamiętać również o regularnych wizytach kontrolnych, które pozwolą na ocenę stanu całej jamy ustnej oraz implantu. Po wstawieniu implantu zębowego konieczne jest również regularne korzystanie z zabiegów higienizacji. Regularne usuwanie kamienia nazębnego pozwala na uniknięcie próchnicy, rozwoju bakterii, a w konsekwencji stanów zapalnych dziąseł, które mogłyby doprowadzić nawet do zaniku kości i utraty implantu.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio