W jakich sytuacjach lepiej wybrać implant, a w jakich most zębowy?


Zdrowy i pełny uśmiech jest bardzo ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. W sytuacji, kiedy ząb wypadnie lub konieczna będzie jego ekstrakcja, warto jak najszybciej uzupełnić powstałą po nim przerwę. Zaniechanie odbudowy zgryzu może w późniejszym czasie prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Zaliczyć do nich można problemy żołądkowe spowodowane niedokładnym przeżuciem pokarmu, bóle w okolicach szczęki, przesunięcia zębów czy zanik tkanki kostnej w miejscu utraconych zębów. Z tego powodu należy jak najszybciej zdecydować się na odbudowę uzębienia.

Kiedy lepiej sprawdzi się most zębowy, a kiedy implant?

Mosty protetyczne sprawdzą się świetnie u pacjentów, u których luka po zębie znajduje się pomiędzy jego naturalnymi zębami. W takiej sytuacji możliwe jest założenie rekonstrukcji protetycznej. Na zęby sąsiadujące z przerwą protetyk zakłada porcelanowe korony, które stanowią filary mostu protetycznego. Między nimi mocowana jest kolejna korona, uzupełniająca lukę. Filarami mostu protetycznego mogą być nie tylko zęby naturalne, ale również implanty. Most protetyczny jest protezą stałą, nie można go samodzielnie zdjąć. Zaletą tego rozwiązania jest stosunkowo niska cena oraz możliwość wykonania niezależnie od grubości kości.

Implanty zębowe idealnie odzwierciedlają naturalne zęby na praktycznie każdej płaszczyźnie. Wszczepienie implantu i zamocowanie na nim korony odbywa się bez konieczności szlifowania naturalnych zębów pacjenta. Zastosowanie implantu pozwala na uniknięcie zanikania kości. Jest nie do odróżnienia od naturalnych zębów, dlatego też świetnie sprawdzi się w przypadku ubytków w przedniej części szczęki. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku pacjentów, u których luka obejmuje więcej niż jeden ząb. Implanty są rozwiązaniem trwałym, a dzięki odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć przez lata.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio