W jaki sposób można pozbyć się przebarwień na zębach?


Szukając sposobu na redukcję przebarwień na zębach, często popełniamy błędy, które są przyczyną poważnych problemów. Z tego względu najlepiej zdać się na doświadczenie dobrego stomatologa, który po dokonaniu niezbędnego przeglądu stomatologicznego, doradzi, jak usunąć odkładające się na zębach osady. Podpowiadamy, w jaki sposób bezpiecznie pozbyć się przebarwień na zębach.

Jak usunąć przebarwienia na zębach?

Wybielanie zębów najlepiej powierzyć ekspertom. Stosowanie silnie działających past z apteki i drogerii, preparatów wybielających w formie pasków lub żelu, a także innych, domowych metod wybielania może skutkować poważnymi problemami. To, że jakaś metoda okazała się skuteczna u naszych znajomych, nie znaczy, że i my zauważymy podobne efekty. Wiele w tym przypadku zależy od indywidualnej kondycji zębów i dziąseł, która warunkuje zastosowanie konkretnej metody wybielania. W naszym gabinecie stomatologicznym mogą Państwo wybielić zęby w sposób profesjonalny z zastosowaniem m.in. specjalistycznego preparatu do nakładkowego wybielania zębów. Różni się on od produktów dostępnych w drogeriach i aptekach pod wieloma względami oraz gwarantuje bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów pod kontrolą stomatologa.  Nie stwarza on zagrożenia dla szkliwa zębowego oraz dziąseł, a dzięki idealnie dopasowanym do konkretnego pacjenta nakładkom pozwala na równomierne wybielenie zębów i zyskanie pięknego, zdrowego uśmiechu.

Od czego powstają przebarwienia na zębach?

Przebarwienia na zębach mogą pojawiać się pod wpływem działania kilku czynników. Najczęściej powodują je spożywane przez nas pokarmy o intensywnych barwach, a także niektóre napoje. Kawa, herbata, soki owocowe i wino to najczęstsi winowajcy zmiany koloru szkliwa oraz pojawienia się nieestetycznych przebarwień. Przebarwienia powoduje również picie naparów ziołowych oraz płukanie nimi jamy ustnej, a także stosowanie niektórych leków. Nie można także zapomnieć o destrukcyjnym działaniu na szkliwo zębów oraz dziąsła tytoniu i stosowania innych używek, które prowadzą nie tylko do powstawania przebarwień, ale także chorób jamy ustnej.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio