Korzyści z posiadania implantów zębowych


Implanty zębowe produkuje się z czystego tytanu, dzięki czemu są one doskonale tolerowane przez ludzki organizm. Są także nie do odróżnienia od zębów naturalnych: ich metalowa część, wyglądem przypominająca śrubę, jest całkowicie zasłonięta przez dziąsło. Ceramiczna powierzchnia korony: jej odcień oraz stopień przeźroczystości, jest natomiast indywidualnie dobierany do każdego pacjenta. My podpowiadamy, jakie korzyści płyną, z posiadania implantów zębowych.

Efekt estetyczny

Tym, co pierwsze rzuca się w oczy w przypadku implantów zębowych jest ich niebywała estetyka. Implanty zachwycają swoim śnieżnobiałym kolorem. Dzięki nim odzyskamy promienny, jasny uśmiech, a co za tym idzie, komfort psychiczny i pewność siebie.

Odtworzenie zębów

Implanty zębowe przyczyniają się także do trwałego odtworzenia utraconych zębów, co wpływa nie tylko na estetykę, lecz także, a może przede wszystkim, na mechanikę żucia. Z kolei prawidłowo funkcjonująca żuchwa pozytywnie wpływa na układ twarzy.

Dzięki implantom zapomnimy również o problemach, wiążącymi się ze standardowymi uzupełnieniami protetycznymi.

Nie niszczą pozostałych zębów

Implanty zębowe są tak często chętnie wybierane przez pacjentów, gdyż pozwalają na zastąpienie brakujących zębów bez konieczności szlifowania sąsiadujących, naturalnych, zdrowych zębów. W ten sposób wzmacniają one całe uzębienie, nie naruszając sąsiednich zębów i tym samym wzmacniając ich trwałość. Co więcej, zapobiegają zanikowi tkanki kostnej i nie są podatne na próchnicę.

Uniwersalność

Jedną z większych zalet implantów zębowych pozostaje jednak ich uniwersalność. Sprawdzą się bowiem równie dobrze w przypadku braku pojedynczego zęba, kilku zębów obok siebie lub w różnych miejscach jamy ustnej, co braków w przestrzeni międzyzębowej lub całkowitego braku uzębienia.

Aby mieć pewność, że implanty będą służyły nam przez długie lata, warto wybrać renomowany gabinet stomatologiczny, specjalizujący się właśnie w leczeniu implantologicznym.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio