Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?


Implanty to sztuczne korzenie zębów, wykonane z tytanu. Umieszcza się je w kości szczeki lub żuchwy, a następnie, po okresie sześciu miesięcy, gdy wszczep zrośnie się z kością, nakłada się na nie stałe uzupełnienie protetyczne. Implanty są idealnym rozwiązaniem dla osób, które straciły zarówno jeden, kilka, jak i wszystkie zęby. Nie różnią się wyglądem od zębów naturalnych, a jednocześnie są mocniejsze oraz bardziej odporne na próchnicę. Sprawdź, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych.

Jak wyglądają przygotowania do zabiegu?

Zabieg wszczepienia implantu zębowego poprzedzony jest odpowiednimi przygotowaniami. Podczas konsultacji wstępnej dentysta przeprowadzi pogłębiony wywiad, pytając o ogólny stan zdrowia pacjenta, przebyte choroby oraz przyjmowane leki. Przed zabiegiem wszczepiania implantu zębowego zleca się także tomografię komputerową oraz badania ogólnomedyczne. Jeśli ich wynik jest pozytywny i pacjent kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu, przed jego rozpoczęciem aplikowane jest znieczulenie miejscowe. Można je podać tradycyjną strzykawką lub przy użyciu aplikatura typu Wand. Jest to komputerowy system podawania środka znieczulającego cienkim narzędziem, przypominającym długopis. Płyn działa szybko i z bardzo dużą precyzją, nie powodując nieprzyjemnego uczucia rozpierania tkanek.

Na czym polega zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Zabieg wszczepienia implantów trwa od około dwudziestu minut w przypadku jednego zęba do dwóch godzin, gdy ubytków w jamie ustanej jest więcej. Pierwszym jego etapem jest osteotomia, czyli przygotowanie otworu pod implant. W naszym gabinecie otwory wykonujemy kalibrowanymi wiertłami. Wymiary wierteł odpowiadają średnicy oraz długości implantu. Drugim etapem oferowanego przez nas zabiegu wszczepienia implantów zębowych jest wkręcenie tytanowej śruby. Olbrzymie doświadczenie naszych dentystów sprawia, że śruba osadzona zostaje w sposób stabilny, bez jednoczesnego przegrzania lub uszkodzenia kości. Ze względu na liczbę koniecznych do przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych wyróżnia się implantację jednoetapową oraz dwuetapową.

Jak postępować po zabiegu wszczepienia implantów?

Skuteczność implantacji zależy nie tylko do sposobu przeprowadzenia zabiegu, lecz również w dużej mierze od przestrzegania przez pacjenta zaleceń dentysty po wszczepieniu implantu. Bezpośrednio po wizycie u dentysty należy zatem stosować zimne okłady z lodu na twarz i zmieniać je co cztery godziny. Przez pierwsze kilka dni po implantacji należy również unikać spożywania bardzo gorących pokarmów i płynów, a także zaprzestać picia alkoholu oraz palenia papierosów. Ze względu na powstałe rany, zalecamy przepłukiwanie jamy ustanej kilka razy dziennie specjalnymi płukankami, które pomogą zapobiec infekcji.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio