Ile kosztują implanty zębowe?


Wszczepienie implantu wiąże się z polepszeniem jakości życia, poprawieniem stanu zdrowia jamy ustnej. Nie każdy może mieć wszczepiony implant, do tej grupy zaliczają się pacjenci z osteoporozą, paradontozą, oraz nieunormowaną cukrzycą. Przeciwwskazania w zastosowaniu implantów występują również u kobiet w ciąży, osób poniżej 17 roku życia, padaczka, nowotwory, oraz osoby, które mają zaburzenia krzepnięcia krwi.

Koszt założenia implantu waha się w granicach od 1500 do 4000. Nie mniej jednak ostateczna cena zależy od rodzaju i jakości użytego materiału. Koronę najczęściej wykonuje się z porcelany lub cyrkonu, może też być ceramiczna. Łączniki natomiast są z tytanu i cyrkonu, to stosunków drogie materiały, ale jeśli zdecydujemy się na zamienniki, ten koszt może być nieco niższy. Zawsze warto skonsultować to z lekarzem stomatologiem.

U każdego pacjenta wycena jest indywidualna. W cenę wliczane są konsultacje stomatologiczne, badania radiologiczne, leczenie chorych zębów. Zdarza się również, iż u pacjenta należy odbudować kości lub podnieść zatokę zębową. Wszystkie czynniki składają się na ostateczny koszt. Implanty zębowe stały się bardzo popularne, coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferuje takie usługi, a co za tym idzie, ich cena znacznie się obniżyła. W gabinecie stomatologicznym OPDENT doświadczeni dentyści zajmują się, chirurgia stomatologiczna oraz stomatologia estetyczną. Wizyta u stomatologa nie należy do przyjemnych. Wielu pacjentów odczuwa dyskomfort, jednak w tym gabinecie możemy liczyć na miłą atmosferę, bezbolesne zabiegi usuwania zębów. Bardzo ważne jest również to, iż w jednym gabinecie mamy możliwość wykonania kompleksowych usług. Zajmują się protetyką stomatologiczną, zakładaniem implantów, jak również wybielaniem zębów oraz medycyną estetyczną.

Na czym polega zabieg wszczepienia implantu

Implanty zębowe to rekonstrukcja braku zęba w uzębieniu. Implanty mogą być tytanowe lub cyrkonowe. Jedne i drugie wyróżniają się trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne, oraz temperaturę. Cyrkonowe implanty są kolorystycznie bardziej zbliżone do naturalnych zębów. Implant jest to śruba, która jest wkręcana w kość szczęki lub żuchwy. Kompletna rekonstrukcja zęba tworzy porcelanowa korona wraz z implantem. Implanty wykonane z tytanu nie powodują uczuleń i tym samym są odpowiednie dla alergików.

Przed wykonaniem zabiegu należy zrobić zdjęcie rentgenowskie oraz tomografie. Ząb, w którego miejsce chcemy założyć implant, należy usunąć. W przypadku zdrowej tkanki kostnej oraz grubego wyrostka kostnego, implant możemy założyć od razu.

Zabieg wszczepienia implantu to zabieg chirurgiczny wymaga założenia kilku szwów, a odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Po ok. 10 dniach należy zdjąć szwy. Natomiast po około 3-4 miesięcy nakłada się koronę na implancie i jest to ostatni etap odbudowy zęba.

Implant składa się z trzech elementów Śruby tytanowej, która ma zastąpić korzeń zęba, łącznik implantu z koroną oraz korony, która dopasowuje się do koloru naturalnych zębów.

Założenie implantów to komfort życia pacjenta, piękny uśmiech oraz poprawa stanu jamy ustnej, ale przede wszystkim polepszenie funkcji żucia. Utratę implantów może spowodować palenie papierosów oraz nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

Bezzębie, czyli brak wszystkich zębów powoduje, że pacjent musi używać protezy całkowitej. Protezy powodują uciski, spadają, zwłaszcza jeśli u pacjenta zanikł wyrostek zębowy.

W przypadku tych pacjentów bardzo często stosuje się nowy system implantologiczny LODI. Implanty są wąskie i w przypadku wąskiego wyrostka zębowego oraz większej utracie kości są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ gwarantują naturalny efekt, oraz brak potrzeby noszenia protez. Implanty są odporne na warunki termiczne i zapobiegają zanikaniu kości i zmian w uzębieniu.

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio