Dla kogo przeznaczone są implanty zębowe?


Implanty zębowe to jedna z najważniejszych zdobyczy współczesnej stomatologii. Wszczepy, zastępujące naturalny korzeń zęba, umożliwiają osadzenie korony lub w pełni zrekonstruowanie zgryzu. Zmieniają na korzyść zarys naszej twarzy i przywracają jej piękny, naturalny uśmiech. Są najszybszą i najbardziej skuteczną metodą leczenia braków międzyzębowych lub braków w uzębieniu. Inne sytuacje, kiedy warto w nie zainwestować, to:

  • brak pojedynczego zęba
  • brak kilku zębów obok siebie lub w różnych miejscach jamy ustnej
  • brak w przestrzeni międzyzębowej

Wszystkiego, co warto o nich wiedzieć, dowiesz się, czytając nasz wpis.

Implanty, czyli co?

Implanty zębów wyprodukowane są z czystego tytanu, ze względu na jego doskonałą tolerancję przez ludzki organizm. Składają się z metalowej części, wyglądem przypominającej śrubę oraz ceramicznej powierzchni korony. Pierwsza część zostaje całkowicie zasłonięta przez dziąsło. Zęby osadzone na implantach  nie odróżniają się w efekcie od pozostałych zębów, a ich odcień oraz stopień przeźroczystości jest indywidualnie dobierany do pacjenta.

Ile trwa leczenie?

W renomowanych gabinetach stomatologicznych leczenie implantami przebiega bardzo szybko: możliwe jest zaopatrzenie pacjenta w implanty zębowe razem z koroną protetyczną już w jeden dzień.

Każdorazowo leczenie poprzedzone jest zdjęciem rentgenowskim badaniami klinicznymi pacjenta. Implanty bowiem aplikuje się znieczuleniu miejscowym bądź pod ogólną narkozą.

Zalety implantów

Implanty zębowe są rozwiązaniem dla osób, które niedawno utraciły zęby oraz u których zdiagnozowany został zanik tkanki kostnej. Zastąpią naturalne zęby bez konieczności szlifowania zębów sąsiadujących z nimi.  Wzmocnią całe uzębienie oraz będą przeciwdziałać zanikowi tkanki kostnej. Ponadto implanty nie są podatne na próchnicę. Dzięki nim będziesz cieszyć się pięknym, zdrowym, olśniewającym uśmiechem przez długie lata. Chociaż stanowią poważny wydatek, warto w nie zainwestować.  

Wróć

chcesz umówić wizytę?
ZADZWOŃ!
bieruń 32 216 33 70
888 61 18 86
lędziny 32 216 70 16
606 20 70 16
Wykonanie strony HighFiveStudio